Rok szkolny 2005/2006    Rok szkolny 2006/2007    Rok szkolny 2007/2008

  Z życia szkoły
   2008/2009

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

DZIEŃ SPORTU - 01.06.2009r.

NOWO WYBRANY sAMORZĄD uCZNIOWSKI

Karolina Brząkowska klasa IVb – Przewodnicząca SU (z lewej)
Maria Szymczak klasa IVb – za-ca Przewodniczącej SU

Członkowie Zarządu:
Łukasz Duda klasa IVb
Katarzyna Kardas klasa IVb
Maria Horowska klasa Vb

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    Odbyły się w naszej szkole 30, 31 marca i 1 kwietnia 2009r. Temat rekolekcji - "W SZKOLE MARYI". Spotkania rekolekcyjne zarówno w szkole jak i w kościele, miały pomóc zastanowić się, jak wygląda moje podobieństwo do Matki Bożej? Dlaczego mam być posłuszny wobec Boga, rodziców, nauczycieli, ludzi starszych, kolegów i koleżanek. Jak naśladować Maryję w pobożności i miłości? W tych wyjątkowych lekcjach (w kościele) pomagały nam siostry ze Zgromadzenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Poznania. Uczniowie w drugiej części zajęć, które odbywały się w klasach, pod okiem wychowawców i nauczycieli wykazali duże zaangażowanie, co zaowocowało pięknie wykonanymi pracami.
    Rekolekcje zostały podsumowane inscenizacją "Pan Jezus mieszka na naszej ulicy" i dopełnione Mszą św. z aktywnym udziałem uczniów. Podczas rekolekcji uczniowie przybliżyli się do Matki Bożej, do jej posłuszeństwa i wielkiej miłości do Boga i ludzi. Zostali zmotywowani do naśladowania Jezusa, pogłębili swoją wiarę poprzez czynny udział w rekolekcjach.

Spotkanie ze siostrami ze Zgromadzenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Poznania

Zajęcia w salach lekcyjnych

Inscenizacja "Pan Jezus mieszka na naszej ulicy"

Etap gminny Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego rozstrzygnięty

W dniu 27.03.2009r., nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na etapie gminnym pod hasłem „Klęska – powódź czy huragan -  straż pożarna ci pomaga”. Spośród nadesłanych prac, komisja konkursowa zgodnie z regulaminem dokonała wyboru trzech najciekawszych prac uczniów w kategoriach:

Grupa I - Angelika Telenda  - S.P. im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym
Grupa II – Aleksandra Grzegorzewska – S. P. Lusówko
Grupa III – Maria Woźniak  -  Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym
Prace plastyczne wymienionych uczniów reprezentują naszą gminę w eliminacjach powiatowych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w konkursie .

Aleksandra Grzegorzewska

Angelika Telenda 

   

 Maria Woźniak

 "GDZIE JESTEŚ PANI WIOSNO"

    21 marca dzień jest równy nocy. Od tej chwili zaczyna się wiosna. Dzień staje się coraz dłuższy, a noc coraz krótsza. Rozwijają się pierwsze wiosenne kwiaty. Powracają ptaki.
    O tym wszystkim doskonale wiedzą uczniowie naszej szkoły, dlatego z upragnieniem czekali na nadejście tej pięknej pory roku. Od dwóch tygodni przygotowywali się na jej powitanie, ucząc się piosenek, wierszy, dekorując klasy w wiosenne kolory. Wybierali także charakterystyczne dla poszczególnych klas emblematy i pracowali nad przygotowaniem symbolu odchodzącej zimy – Marzanny.
    Kapryśna aura spłatała nam figla i zamiast szukać wiosny w plenerze, powitaliśmy ją w budynku naszej szkoły. Wszystkim było trochę smutno, że nie mogą wyruszyć kolorowym korowodem po ulicach Tarnowa Podgórnego. Wszyscy jednak mogli zaprezentować pięknie wykonane Marzanny, pomysłowe emblematy zwiastujące wiosnę, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wiersze czy zaprezentować hasła i okrzyki. Udało się też zamienić parę słów z Panią Wiosną, która wbrew pogodzie zawitała do nas.

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

W GRUDNIU PRZED - I PO POŁUDNIU ... W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM

…po południu…

W tarnowskiej podstawówce17 grudnia po godzinie 17 rozpoczęła się sprzedaż ozdób świątecznych, pomysłowych dekoracji, smakołyków. W ramach corocznego kiermaszu organizowanego przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli szkoły zebrano fundusze  umożliwiające dodatkową, atrakcyjną działalność szkoły. Wystawiono prace wykonane podczas zajęć kół zainteresowań, świetlicy, lub wspólnie z rodzicami w domach. Kulminacyjnym punktem kiermaszu była licytacja piernikowych chatek, a właściwie całych pięknie wypieczonych zagród. Podczas kiermaszu wystąpili uczniowie z Koła flażoletowego pod kierunkiem Pani Urszuli Narożnej.

Autorom prac, ich pomocnikom oraz sprzedającym i  kupującym uczestnikom KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2008 - Dziękujemy i gratulujemy

…przed południem….

Nastrój świąteczny i atmosferę Bożego Narodzenia w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną zbudowaliśmy przygotowując z uczniami i rodzicami klasowe Wigilie. Jak każdego roku po opłatkowych życzeniach przyszedł Gwiazdor z upominkami. Potem, na sali gimnastycznej, Pani Beata Bronowicka z członkami "małego" koła teatralnego zaprezentowała współczesne Jasełka. Diabły, anioły, Maryja, Dzieciątko, Józef, grajkowie a nawet policjantka rozbawili i wzruszyli szczerze zachwyconych widzów. Uczniowie klas starszych w poważnej atmosferze, dzielnie pokonując trudności XIX-wiecznej angielszczyzny przenieśli publiczność do krainy "Opowieści Wigilijnej" Ch.Dickensa. Nowoczesny sprzęt nie zawiódł, więc połączenie adaptacji scenicznej z filmową według pomysłu nauczycielek Lidii Szały i Moniki Naskręt poruszyło umysły nawet najzatwardzialszych przeciwników świątecznej radości, bliskości i zabawy. Przyjąwszy życzenia od władz Szkoły pożegnaliśmy się by czynić noworoczne postanowienia.

Dotrzymania danych obietnic życzymy wszystkim czytelnikom w 2009 roku!

"ŚWIĄTECZNA KARTKA PEŁNA CIEPŁA I ENERGII"

    W dniach od 15 października do 14 listopada 2008 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie rysunkowym pt. "Świąteczna KARTKA pełna ciepła i energii" zorganizowanym przez spółkę G.EN.GAZ ENERGIA. Prace były wykonane za pomocą różnych technik. Uczniowie używali kredek, farb, papieru kolorowego a także oryginalnych materiałów takich jak: kasza manna, tapeta, koraliki, wata.
Za najpiękniejsze życzenia świąteczne wyróżnienie i nagrodę w postaci odtwarzacza MP4 otrzymała Marta Mirska kl. Vc.

Życzenia Świąteczne napisane przez Martę:
Gdy choinka w domu staje
Gaz do pieca ciepło dmucha
Nie straszny nam mróz i zawierucha
Więc wszystkim dziś życzymy
Ciepłych Świąt i białej zimy.

Prace plastyczne wyróżnione przez Jury

Klaudia Sokołowska kl. Vc Maria Horowska kl. Vb

Wręczenie wyróżnień

ZABAWA ANDRZEJKOWA

"Z PYRKIEM BEZPIECZNIEJ"

Dnia 19 listopada 2008 r. nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Wypadki na drogach-porozmawiajmy”. Celem tej akcji było umożliwienie dzieciom klas 0-III wyrażenia własnych poglądów i odczuć na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i wypadków drogowych. Tematyka ta przewija się wielokrotnie w nauczaniu zintegrowanym. Wiążą się z nią spotkania z policjantem, na których dzieci poznają pracę policjanta, utrwalają w praktyce zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwiedzają siedzibę policji i oglądają jej wyposażenie. Zgłębiając tę tematykę uczniowie koła teatralnego klas I-III wraz ze swoją opiekunką Beata Bronowicką przygotowali inscenizację pt:,,Bądź bezpieczny na drodze". Młodzi artyści  kilka tygodni solidnie pracowali nad tekstem, piosenkami oraz scenografią. Na spotkaniach teatralnych często przeprowadzali pogadanki, wypełniali kolorowanki oraz oglądali książki na tematy bezpieczeństwa. Punktem kulminacyjnym tego przedsięwzięcia, były występy grupy teatralnej podczas apelu z udziałem policji oraz Sierżanta Pyrka. Wszyscy uczniowie otrzymali w tym dniu pamiątkowe elementarze: "Z Pyrkiem Bezpieczniej".

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM

    Dnia 12.11.08 w naszej szkole odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.W kategorii dziewcząt Daria Nowak z VI a i Margarita Olejniczak z VI c zdobyły drużynowo miejsce III (I Lusowo, II Lusówko, III Tarnowo Podgórne, IV Ceradz Kościelny).W kategorii chłopców Jerzy Jose z V c i Karol Robak z Va zdobyli I miejsce (II Lusowo, III Lusówko, IV Ceradz Kościelny).Chłopcy będą reprezentować naszą gminę w powiatowych zawodach 28.11.08 w Radzewie pod opieką p. Pawła Rutkowskiego.

HALLOWEEN

    Z okazji HALLOWEEN 31 października 2008r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość świetnej zabawy, straszenia i udziału w różnych konkursach.

"POWSTANIE WIELKOPOLSKIE ZAPOMNIANE ZWYCIĘSTWO"

    Dnia 17 października 2008r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym pt. "Powstanie wielkopolskie zapomniane zwycięstwo" zaprezentowanym przez członków Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej "3 Bastion Grolman". Członkowie SGRH "3 Bastion Grolman" jako miłośnicy regionu i historii przybliżyli uczniom przebieg Powstania Wielkopolskiego oraz osoby i wydarzenia z nim związane.

"PODĄŻAJĄC JEGO ŚLADEM"

    W 1978 roku, 16 października, papieżem został Karol Wojtyła. Mówiliśmy i mówimy o nim „Nasz Papież”. Z okazji 30-rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym, postanowiła uczcić to wydarzenie w szczególny sposób: zorganizowaliśmy rocznicowy koncert z udziałem gości z zagranicy. Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną z nami polską szkołę z Solecznik na Litwie. Przyjechało trzydziestu śpiewaków i tancerzy. Ich szeroki repertuar, zarówno śpiewaczy, jak i taneczny, podziwiali zaproszeni i licznie przybyli mieszkańcy i władze gminy Tarnowo Podgórne. Swoje umiejętności zaprezentowali też uczniowie naszej szkoły - ponad dwadzieścia osób grało na flażoletach i recytowało. Polacy na Litwie, i ci młodsi, i ci nieco starsi, darzą Ojca Świętego ogromnym szacunkiem i miłością. My, ucząc się i pracując w szkole noszącej imię Papieża - Polaka, staramy się, aby każdego dnia "podążać Jego śladem".

Nasz wspólny międzynarodowy projekt miałby mniejsze szanse realizacji, gdyby nie życzliwość i wsparcie wielu osób. I za to ogromnie wszystkim dziękujemy! Szczególne podziękowania i ukłony przesyłamy w kierunku pracowników OSiR i GOK Sezam w Tarnowie Podgórnym oraz ich dyrektorów - p. Bernarda Brońskiego i p. Szymona Melosika.

Zespół "Solczanka" pięknie zatańczył "Suitę Rzeszowską".

O Ojcu Świętym, o jego życiowej drodze przejmująco opowiadali uczniowie naszej szkoły.

Dla Papieża byłby to zapewne miły widok - szkolni flażoleciści grają swój popisowy numer.

Wspólny finał - wzruszająco zaśpiewane "Abba, Ojcze".

DZIEŃ PATRONA W SZKOLE

PASOWANIE NA UCZNIA

    Tradycją naszej szkoły jest uroczyste pasowanie na ucznia, które w tym roku odbyło się 16 października. Pierwszoklasiści i ich rodzice oraz zaproszeni goście wraz z wójtem Tadeuszem Czajką zgromadzili się w tym szczególnym dniu w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym.
    Do tej ważnej uroczystości uczniowie przygotowywali się od pierwszych dni nauki szkolnej. Uczyli się piosenek, wierszy oraz tańca. Poznawali szkolne życie oraz zasady zachowania się panujące w szkole. Bardzo pilnie uczyli się, ponieważ wiedzieli, że aby zostać przyjętym do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, że są tego godni.
    Dzieci, zanim zostały pasowane przez Panią Dyrektor Marię Stachowiak, musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Odpowiadały na trudne pytania, m.in. Jak zachowywać się w szkole i co robić, aby z nauką nie było problemów, a także recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
    Po części artystycznej przyszedł czas na główny punkt uroczystości, jakim było ślubowanie. Dumni i wzruszeni uczniowie, z pełną powagą powtarzali słowa przysięgi. Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia, równocześnie z dotknięciem ramienia „czarodziejskim ołówkiem” każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek (słowniczek ortograficzny
).

 Pierwszoklasistom życzymy cudownych dni przeżytych w szkole, wspaniałych przyjaciół oraz sukcesów w nauce.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 

GMINNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

23.09.2008r. w parku w Tarnowie  Podgórnym odbyły się Gminne Sztafetowe biegi przełajowe. W zmaganiach o pierwsze miejsce brały udział cztery szkoły: z Przeźmierowa, Lusowa, Ceradza Kościelnego i Tarnowa Podgórnego. Rywalizacja była zacięta, a kolejno na metę dotarły drużyny:

I miejsce Przeźmierowo
II miejsce Lusowo
III miejsce Tarnowo Podgórne
IV miejsce Ceradz Kościelny
Wszystkim biegaczom gratulujemy i zapraszamy na kolejne biegi przełajowe, które odbędą się już za rok!

BEZPIECZNA GMINA

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym jest realizowany program „Bezpieczna gmina” przy współpracy z tarnowską Strażą Gminną. Spotkania funkcjonariuszy Straży Gminnej z uczniami  klas 0 – VI  w postaci pogadanek i pokazów multimedialnych, zapoczątkowane w dniu 1 września będą kontynuowane regularnie przez cały rok szkolny 2008/2009, co z pewnością przyczyni się do zachowania przez dzieci większej ostrożności na drogach, a także w życiu codziennym.
            Podczas ostatniego spotkania uczniowie klas młodszych przypomnieli sobie, jak prawidłowo przejść przez ulicę oraz dowiedzieli się, jak zachować się w momencie bezpośredniego zagrożenia życia (pożar, zasłabnięcie, wypadek), a także jak zareagować, gdy zostanie potrącone zwierzę. Dzieci wykazały się rozległą wiedzą na powyższe tematy oraz w nagrodę otrzymały odblaskowe zawieszki z postacią „Tarnusia”- bezpiecznej maskotki.
            Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym wraz z gronem pedagogicznym składa serdeczne podziękowania funkcjonariuszom tarnowskiej Straży Gminnej za współpracę, mającą na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły, jak również za pomoc w organizacji sprawnego dojazdu do szkoły w godzinach porannych.

SZKOLNY ROK JUŻ SIĘ ZACZYNA...